Merhaba, Ben Diyetisyen Gülfem YEDİER

Diyetisyen

1997 yılında Antalya’da doğmuştur. 1999 yılında İstanbul’a yerleşmiş ve tüm eğitim- öğretim hayatını burada geçirmiştir. 2015 yılında başlamış olduğu Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik bölümünden 4 yıllık eğitimini alarak, 2019 yılı Güz dönemindeki seminer konusu olan “Ketojenik Diyet” hakkında detaylı araştırması ve Bahar dönemindeki “Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerinin Ketojenik Diyet Hakkındaki Bilgi Düzeylerinin Saptanması” konulu tezini tamamlayarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresinde Haliç Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji programından 2 yıllık Yandal eğitimi almıştır.

Üniversite 3. Sınıftan itibaren gönüllü stajlara NP İstanbul Beyin Hastanesi (Yeme Bozuklukları alanında), T.C Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesi, Diyetdem Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezinde başlayıp tamamlamıştır. Ardından 4. Sınıftaki zorunlu stajlarını İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi, Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Koza WOS The Club Spor Merkezi (sporcu beslenmesi alanında), İstanbul Obezite Akademisi (Bariatrik Cerrahisi alanında), Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve son olarak Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde Yetişkin, Çocuk ve Toplu beslenme alanlarında Stajyer diyetisyen olarak görevini tamamlamıştır.

Eylül 2019 tarihi itibariyle Diyetdem Beslenme ve Danışmanlık Merkezinde online ve yüz yüze görüşme suretiyle hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır.